تبلیغات
از انتظار تا فرج - ثواب لا اله الا الله
 

 
ثواب لا اله الا الله

ثواب گفتن لا اله الا الله :

1. پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند: خداى عزوجل به موسى بن عمران فرمودند: اى موسى ! به راستى که آسمانها و ساکنان آنها که نزد من هستند و زمینهاى هفتگانه را در یک کفه گذاشته و لا اله الا الله را در کفه دیگرى بگذارند، لا اله الا الله سنگین تر از آنها خواهد بود.

2. پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند؛ دو چیز عامل دو چیز است : کسى که بمیرد در حالى که گواهى مى دهد که خدایى جز خداى یگانه نیست ، وارد بهشت مى شود و کسى که بمیرد در حالى که شریکى براى خداوند مى داند، وارد جهنم مى شود.

3. امام محمد باقر علیه السلام فرمود که رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: هر چیزى هموزنى دارد، مگر خداوند و لا اله الا الله که هموزنى ندارند و هر قطره اشکى بر صورت او جارى شود، هیچ گاه فقر و خوارى را نخواهد دید.

4. امیرالمؤ منین علیه السلام فرمودند: هیچ بنده مسلمانى نیست که بگوید لا اله الا الله مگر این که بالا رفته و هر سقفى را مى شکافد و به هیچ کدام از گناهان او بر نمى خورد، مگر این که آن را پاک مى کند تا این که به خوبیهایى همانند خود برسد و بایستد.

5. رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: مومنى نیست که بگوید لا اله الا الله مگر این که گناهان کارنامه اش پاک شده و این عمل در کنار خوبیهاى همانند خود قرار مى گیرد.

 

ثواب گفتن صد بار لا اله الا الله

امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که وقت رفتن به رختخواب صدبار لا اله الا الله بگوید، خداوند خانه اى در بهشت براى او مى سازد و کسى که هنگام رفتن به رختخواب صدبار از خداوند آمرزش بخواهد، گناهان او مى ریزد، همانگونه که برگ درخت مى ریزد.

ثواب گفتن لا اله الا الله وحده وحده وحده

امام باقر علیه السلام فرمودند: جبریل نزد رسول خدا آمد و گفتت : اگر شخصى از امت تو لا اله الا الله وحده وحده وحده بگوید، خوشبختت خواهد شد.

ثواب گفتن لا اله الا الله با اخلاص

امام باقر علیه السلام فرمود که رسول خدا فرمودند: جبرییل میان صفا و مروه نزد من آمده گفت : هر کس از امت تو با اخلاص لا اله الا الله بگوید، وارد بهشت مى شود.

ثواب گفتن لا اله الا الله با صداى بلند

امام صادق علیه السلام فرمودند: رسول خدا فرمودند: هیچ مسلمانى بلند نمى گوید لا اله الا الله مگر این که بى درنگ گناهانش زیر پاهایش ‍ مى ریزند؛ همانگونه که برگهاى درخت زیر آن مى ریزد.

ثواب گفتن لا اله الا الله با شرایط آن

وقتى که امام رضا علیه السلام به نیشابور رسید، به هنگام حرکت به طرف مامون ، محدثان اطراف او را گرفته و گفتند: فرزند رسول خدا! از پیش ما مى روى و حدیثى نمى فرمایى که از آن استفاده کنیم !

حضرت که در کجاوه نشسته بودند، سر خود را از کجاوه بیرون آورده و فرمودند: از پدرم موسى بن جعفر علیه السلام شنیدم که فرمودند از پدرم جعفر بن محمد صلى الله علیه و آله شنیدم که فرمودند از پدرم محمد بن على علیه السلام شنیدم که فرمودند از پدرم على بن الحسین علیه السلام شنیدم که فرمودند از پدرم حسین بن على علیه السلام شنیدم که فرمودند از پدرم امیرالمؤ منین على بن ابیطالب علیه السلام شنیدم که فرمودند از رسول خدا صلى الله علیه و آله شنیدم که فرمودند: شنیدم که جبرییل گفت : از خداى عزوجل شنیدم که فرمودند: لا اله الا الله پناهگاه من است ؛ کسى که وارد پناهگاه من شود، از عذاب من ایمن است .

ثواب پذیرفته شدن گواهى به لا اله الا الله

روزى رسول خدا صلى الله علیه و آله در حالى که در میان عده اى از یاران خود که على بن ابیطالب علیه السلام نیز یکى از آنان بود نشسته بود، فرمودند: کسى که بگوید لا اله الا الله وارد بهشت مى شود.

دو نفر از یاران او گفتند: ما نیز مى گوییم لا اله الا الله . رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: گواهى به لا اله الا الله فقط از این (على بن ابیطالب ) و شیعیانش که پروردگار از آنان پیمان گرفته است ، پذیرفته است .

آن دو نفر دوباره گفتند: ما نیز مى گوییم لا اله الا الله .

در این هنگام رسول خدا صلى الله علیه و آله دستش را بر سر على گذاشته و فرمودند: نشانه آن ( پیروى از على بن ابیطالب علیه السلام ) این است که پیمان او را نشکنید؛ در جایگاه او ننشینید و سخن او را تکذیب نکنید.

ثواب صد بار گفتن لا اله الا الله الملک ....

امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که صد بار لا اله الا الله الملک الحق المبین بگوید، خداى عزیز غالب او را از فقر پناه داده و وحشت قبرش را از بین مى برد؛ بى نیازى را به دست آورده و در بهشت را کوبیده است .

ثواب گفتن اشهد ان لا اله الا الله ...

امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که هر روز بگوید: اشهد ان لا الله الا الله وحده لا شریک له الهاا واحدا صمدا لم یتخذ صاحبة و لا ولدا خداوند براى او چهل و پنج هزار حسنه نوشته ، چهل و پنج هزار درجه نوشته او را بالا مى برد؛ خانه اى در بهشت براى او مى سازد و مانند کسى است که در آن روز دوازده بار قرآن خوانده باشد.

ثواب گفتن سى بار لا اله الا الله الحق المبین

امام باقر علیه السلام از پدرش ، از پدرانش روایت کرده که فرمودند: کسى که هر روز سى بار بگوید لا اله الا الله الحق المبین به بى نیازى روى آورده ، به فقر پشت کرده و در بهشت را کوبیده است .

ثواب زیاد گفتن تسبیحات اربعه :

امام صادق علیه السلام فرمود: رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: زیاد بگویید:سبحان الله والحمد لله و لا اله الا و الله اکبر زیرا این ذکرها در روز قیامت در حالى که عده اى (از فرشتگان ) در جلو و عده اى در پشت سر آنها و عده اى در پشت سر این گروه (با شکوه و عظمت خاصى ) حرکت مى کنند و اینها با قیات صالحات مى باشند.

ثواب گفتن الحمدلله على ... هفت بار در روز

1. امام صادق علیه السلام فرمودند: هر کس روزى هفت بار بگوید: الحمد لله على کل نعمة کانت او هى کائنة شکر گذشته ها و آینده ها را به جاى آورده است .

ثواب شهادت به یگانگى خداى متعال و رسالتت حضرت محمد صلى الله علیه و آله

سهل بن سعید انصارى مى گوید: معناى آیه و ما کنت بجانب الطور اذ نادینا را پرسیدم . حضرت محمد صلى الله علیه و آله فرمودند: خداى عزوجل دو هزار سال پیش از آفرینش موجودات روى برگ درخت (مورد) که آنرا رویانده بود نوشت ، سپس آن را در عرش گذاشت . آنگاه ندا داد: اى امت محمد! به راستى که رحمتم از خشم من پیشى گرفت ، قبل از این که بخواهید به شما عطا مى کنم و قبل از این که در خواست آمرزش کنید شما را مى آمرزم ؛ بنابراین ، هر کدام از شما که مرا در حالى ملاقات کند که گواهى مى دهد به این که خدایى جز من نبوده و محمد بنده و فرستاده من است ، با رحمت خود او را وارد بهشت مى کنم .

ثواب صد بار تکبیر، تسبیح ، تحمید و تهلیل

امام صادق علیه السلام از پدرش روایت نموده است که امیرالمومنین علیه السلام فرمودند: فقرا نزد رسول خدا صلى الله علیه و آله آمده و عرض ‍ کردند: اى رسول خدا! ثروتمندان دارایى دارند که بنده آزاد کنند، ولى ما نداریم ؛ دارایى دارند که حج بروند، ولى ما نداریم ، دارایى دارند که صدقه بدهند، ولى ما نداریم ؛ دارایى دارند که با آن جهاد کنند، ولى ما نداریم .

پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند: هر کسى که صد بار تکبیر (الله اکبر) بگوید، از آزاد کردن صد بنده بالاتر است ، و کسى که صد بار تسبیح (سبحان الله ) بگوید، بالاتر از بردن صد شتر به حج است ، و کسى که صد بار تحمید کند (الحمدلله بگوید)، بالاتر از بردن اسب با زین ، دهنه و رکاب آن در راه خدا است ، کسى که صد بار لا اله الا الله بگوید، عمل او برتر از عمل سایر مردم است ، مگر کسى که بیش از این بگوید.

امیرالمؤ منین علیه السلام فرمودند: این خبر به گوش ثروتمندان رسید. آنان هم همین اعمال را انجام دادند و فقرا دوباره به خدمت پیامبر صلى الله علیه و آله آمده و عرض کردند: اى رسول خدا! آنچه فرمودى به گوش ‍ ثروتمندان رسید، آنان هم آن اعمال را انجام دادند.

پیامبر صلى الله علیه و آله فرمود: اینها احسان خدا است و به هر کسى که بخواهد مى دهد و احسان خداوند زیاد است .

ثواب تسبیحات اربعه

امام صادق علیه السلام فرمودند: رسول خدا صلى الله علیه و آله روزى به یاران خود فرمودند: آیا اگر لباس و ظرفهایتان را جمع کرده و آنها را روى هم بگذارید، به آسمان خواهید رسید؟

گفتند نه اى رسول خدا!

حضرت فرمود: نمى خواهید چیزى به شما بگویم که ریشه اش در زمین و شاخه اش در آسمان باشد؟

عرض کردند: چرا اى رسول خدا!

حضرت فرمود: هر کدام از شما بعد از نماز واجبش مى تواند سى بار بگوید: سبحان الله ، والحمدلله ، و لا اله الا الله و الله اکبر ، زیرا ریشه اش ‍ این ذکرها در زمین و شاخه اش در آسمان است . این ذکرها از زیر آوار ماندن ، با آتش سوختن ، غرق شدن ، افتادن در چاه ، طعمه درندگان شدن ، مرگ و حادثه ناگوارى که در آن روز از آسمان فرود آید ، جلوگیرى مى کند و این ذکرها صالحات است .

ثواب گفتن الحمدلله کما هو اهله

امام صادق علیه السلام فرمودند: کسى که بگوید الحمدلله کما هو اهله (فرشتگان ) نویسندگان آسمانى نمى توانند ثواب آن را بنویسند.

عرض کردم چرا؟

فرمود: چون (ثواب آن را نمى دانند و...) عرضه مى دارند: خدایا! از غیب آگاهى نداریم . و خداوند مى فرماید هر چه بنده ام مى گوید، بنویسد و ثواب آن به عهده من باشد.

ثواب تمجید خداوند مانند او

امام صادق علیه السلام فرمودند: خداوند در هر شب و روزى سه بار خود را تمجید مى نماید و کسى که خداوند را آن طور که خودت خودش را تمجید مى نمایدت تمجید کند، اگر بدبخت باشد، خوشبخت مى شود.

عرض کردم : این تمجید چگونه است ؟ فرمود مى گویى انت الله لا اله الا انت رب العالمین انت الله لا اله الا انت الرحمن الرحیم انت الله لا اله الا انت العلى الکبیر انت مالک یوم الدین انت الله لا اله الا انت الغفور الرحیم انت لا اله الا الله العزیز الحکیم انت الله لا اله الا انت منک بد کل شى و الیک یعود انت الله لا اله انت لم تزل و لا تزال انت الله لا الا انت خالق الخیر و الشر انت الله لا اله الا انت خالق الجنة و النار انت الله لا اله الا انت الاحد الصمد لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفوا احد انت الله لا اله الا انت الملک القدوس السلام المومنین لامهیمن العزیز الجبار المتکبر سبحان الله عما یشرکون انت الله الخالق البارى المصورلک الاسماء الحسنى یسبح لک ما فى السماوات و الارض و انت العزیز الحکیم انت الله لا اله الا انت الکبیر و الکبریاء رداؤ ک


منبع :علمی ، آموزشی و مذهبی::
:: مرتبط با: قرآن , عرفان , مذهبی ,
:: برچسب‌ها: لا اله الا الله , ثواب گفتن لا اله الا الله ,
نویسنده : فرهاد ایمانی
تاریخ : شنبه 9 دی 1391
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
foot issues شنبه 18 شهریور 1396 10:29 ق.ظ
Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
I will make sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post.
I will certainly return.
godlycommodity65.jimdo.com سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:27 ق.ظ
I pay a visit everyday some sites and blogs to read articles or reviews, but this webpage provides feature
based articles.
manicure شنبه 9 اردیبهشت 1396 01:01 ق.ظ
It's very simple to find out any matter on net
as compared to books, as I found this piece of writing at this web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر