تبلیغات
از انتظار تا فرج - تولید محتوا چیست؟
 

 
تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا با کیفیت امروزه امر مهم و تاکید شده در موضوع سئو است. تولید محتوای با کیفیت باعث می شود که رتبه وبسایت شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. برای همین اکثر مدیران وبسایت ها یکی از بخش های خود را به تولید محتوا اختصاص داده اند و سعی می کنند که وبلاگ نویسان با تجربه ای را در این زمینه استخدام کنند. اما واقعا تولید محتوا چیست؟ یک محتوای خوب و با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟ سایت آسمونی در این foa اطلاعات بسیار مفید و کاربردی در زمینه تولید محتوا و ویژگی های یک محتوای خوب را برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

تولید محتوا دو اصل اساسی دارد که دانستن آن به درک مفهوم محتوا کمک شایانی می کند.

1.      کپی نباشد

2.      حاوی مطالب (علمی ، فنی و…) معتبر وصحیح باشد.

هر محتوایی اعم ازمتن، تصویر،فیلم ،صوت و… که به منظور انتقال مفاهیم در یک وب سایت قرار می گیرد و یا به اصطلاح علمی آپلود می شود محتوا نام دارد فرایندی که به تولید این محتوا می انجامد تولید محتوا می گویند. تولید محتوایی که مرتبط با اهداف سایت بوده و از نظر مخاطب ارزش مطالعه را داشته باشد مهمترین هدف یک سایت است.

تولید محتوا چیست؟

 

تولید محتوای مرتبط و ارزشمند کار آسانی نیست و زمان و هزینه زیادی را می طلبد. اما از یاد نبرید که یک محتوای خوب منجر به این خواهد شد که مخاطب لحظه ای توقف کند ، بخواند ، فکر کند و … به شکلی متفاوت رفتار کند.

کارشناس تولید محتوا چیزی بسیار بیشتر از تنها یک وارد کننده اطلاعات است! حتی ممکن است کارشناس تولید محتوا، خود ورود اطلاعات به وبسایت را نیز برعهده نداشته باشد. در تولید محتوا باید یک نکته اساسی را مد نظر داشته باشید مخاطب همه چیز است و برای اوست که شما مشغول تولید محتوای سایت هستید. بنابراین تمایلات، سلایق، نظرها و برآوردن نیازهای او اولویت اصلی متخصصان تولید محتوا است.

مروزه در کسب وکار های مدرن، وبسایت ها، فروشگاه یا دفتر مجازی آن کسب وکار است. چرا که اطلاعات اصلی شرکت و سازمان را پوشش می دهند. وبسایت ها برای افزایش سود آوری و رشد شرکت نقش مهمی را ایفا می کنند. در کسب وکار جهانی نیز بعضی از شرکت ها سعی می کنند بازار بین المللی را در دست بگیرند. این شرکت ها ناگزیرند با افراد از سراسر دنیا به زبان های مختلف ارتباط  برقرارکنند. بنابرین برای چنین شرکت هایی داشتن سایت های چندزبانه بسیار حیاتی است.

امروزه در کسب وکار های مدرن، وبسایت ها، فروشگاه یا دفتر مجازی آن کسب وکار است. چرا که اطلاعات اصلی شرکت و سازمان را پوشش می دهند. وبسایت ها برای افزایش سود آوری و رشد شرکت نقش مهمی را ایفا می کنند. در کسب وکار جهانی نیز بعضی از شرکت ها سعی می کنند بازار بین المللی را در دست بگیرند. این شرکت ها ناگزیرند با افراد از سراسر دنیا به زبان های مختلف ارتباط  برقرارکنند. بنابرین برای چنین شرکت هایی داشتن سایت های چندزبانه بسیار حیاتی است. این شرایط علاقه ی وافری در شرکت های بزرگ ایجاد کرده است و شرکت ها دوست دارند سایت هایی داشته باشند که چندین زبان پر مخاطب دنیا را پوشش دهد  و آن را به شیوه ای جذاب به کاربران ارایه دهند. جذاب بودن کار مربوط به طراحی و کپی رایتینگ است و به عبارتی یک کپی رایتینگ خوب مکمل یک طراحی خوب است.

در دهه ی اخیر با دسترسی زیادی که مردم به اینترنت دارند و حتی قیمت رو به کاهش رایانه ها، بر تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می کنند، افزوده است و وبسایت شرکت ها بازدید های زیادی رو تجربه می کنندما با طراحی وبسایت های چندزبانه و البته با توجه به نیاز مشتری سایت هایی را طراحی می کنیم که در عین جذاب بودن استاندارد های جهانی سایت چند زبانه را دشته باشد.

در ایران نیز گرایش به سایت های چند زبانه رو به رشد است بخصوص شرکت های دانش بنیان ایران برای حضور در بازار های جهانی به طراحی سایت با زبان انگلیسی احساس نیاز پیدا کرده اند. و محتوای سایت های خود رابه زبان انگلیسی بازنویسی می کنندکپی فای نیز این پتانسیل را در خود دیده است و در راستای اقتصاد مقاومتی تلاش می کند حضور ایران را در بازار های جهانی تحقق بخشد در ادامه مقاله به بخشی از اقدامات این مجموعه در کمک به شرکت های دانش بنیان ایرانی اشاره خواهیم کرد.

بسیاری نهاد ها و سازمان ها این اصل اساسی را نادیده گرفته و اهمیت آن را درک نمی کنند شیوه مرسوم در این سازمان ها تولید محتوای خود ساخته (من درآوردی) در جهت تعریف و تمجید از عملکرد خودشان است که براساس ضرب المثل اصیل ایرانی که کسی نمی گوید ماست من ترش است اجرایی می شود اما این دسته از سازمان ها انقدر در تعریف و تمجید از خودشان و محصولاتشان زیاده روی و غلو می کنند که مخاطب نه تنها از سایت فراری می شود بلکه از خرید محصولات این شرکت منصرف شده و در خصوص اعتبار این مجموعه با تردید مواجه می شود.
تولید و انتشار محتوا های خود ساخته (من درآوردی)، باعث انحراف مخاطبان شما گردیده و نسبت به شما بدبین می شود. خیلی از سازمان ها به این موضوع پی برده اند،‌ اما بعضی ها هنوز دنبال چارت سازمانی و محتوا های از رده خارج، برای ارضای تمایلات شخصی و درون سازمانی خودشان یا مدیران ارشدشان هستند.

محتوای خوب با مخاطب ارتباط برقرار کرده به نحوی که مخاطب احساس می کند با شخص او صحبت می کند تعامل برقرار کرده و به مخاطب ارزش می دهد به نحوی که مخاطب به متن و نگارنده اعتماد کرده و از مشاوره و نظراتش استفاده می کند.

محتوایی دارای این مشخصات است که ساده نگاشته شده باشد و حجم معقولی داشته باشد از هر نوع تعریف و تملق گل درشت !عاری بوده ودارای مشاوره و تجربیات کاربردی برای مخاطب باشد.

صحبت کردن در مورد این اصول خیلی راحت است اما اجرای علمی آن کاربسیار دشواری است که نیاز به تخصص و صرف زمان وهزینه دارد. این درحالیست که متاسفانه بسیاری مجموعه ها بدون در نظر گرفتن این تخصص تولید محتوای سایتشان را به کسانی می سپارند که در شرکت مشغله کمتری دارند و وقتشان آزاد است. حال آنکه به روزکردن سایتی که هیچ بازدید کننده ای ندارد چه نفعی برای یک شرکت یا سازمان می تواند داشته باشد؟

content1 تولید محتوا چیست و محتوای خوب چه شاخص هایی دارد؟

محتوای سایت خوب چه مشخصاتی دارد؟

 

محتوای خوب و مناسب قطعا مشاهده کنندگان زیادی دارد، در نتایج جستجوهای گوگل در رتبه بالایی حضور دارد، کامنت و اظهار نظر در خصوص آن زیاد است و نهایتا اینکه مخاطب به خواندن متن تا انتها ترغیب شده و از آن لذت می برد و برای مطالعه متن تا انتها احساس نیاز می کند. اما 4 مشخصه اصلی یک محتوای خوب عبارت اند از :

1.      شکل تعاملی

یک محتوای مناسب و خوب دارای شکلی تعاملی است و مخاطب نه تنها به پیگیری و مطالعه مطلب و به اصطلاح کلیک روی متن ترغیب می شود بلکه تشویق می شود متن را تا انتها دنبال کند و در بحث مشارکت نموده و اظهار نظر کند. حتی اظهار موافقت و مخالفت کردن نسبت به یک نوشته به معنای این است که متن مورد توجه مخاطب قرار گرفته و حتی انتقادات علاوه بر اینکه به مفهوم توجه مخاطب است نویسنده و گروه برنامه ریزان را درجهت تولید محتوای مفید تر و کاربردی تر هدایت می نماید.

2.                  جذابیت

مهمترین ویژگی یک محتوای خوب جاذبه آن است که خواننده را ترغیب به مطالعه و مشاهده متن کرده و شخص مخاطب پس از مطالعه متن احساس رضایتمندی نموده و تصور می کند چیزی به دانش و مهارت های او افزوده شده است. تعداد بازدید های هر متن نشانه میزان جذابیت آن است.

3.                  تیم متخصص

یک محتوای مناسب توسط تیمی متخصص، آگاه و بعضا شناخته شده و متبحر نوشته می شود. گفتنی است که گاهی مشاورین متخصص تولید محتوا هستند که به متن اعتبار می دهند. روح نوشته در بین سطور نگارش در جریان و قابل مشاهده است، بنابراین وقتی شرکت تولید کننده محتوا مطرح و متخصص باشد نوشته هم از اصالت بیشتری برخوردار خواهد بود.

       4.ساختار قوی

ساختار قوی از دیگر ویژگی های یک نوشته خوب است که درعین سادگی کلیه زوایای یک موضوع را آشکار کرده و با کمک اطلاع رسانی دقیق ذهن خواننده را روشن می نماید. کلیه تصاویر، افکت ها و سایر جلوه های ویژه در جهت تفهیم بیشتر محتوا ودر خدمت ساختار محتوا هستند و محتوا را تحت تاثیر قرار نمی دهند بلکه آن را تکمیل می کنند.

 

 

در این بخش از مقاله ما به اهمیت تولیدمحتوا در سئو می پردازیم. از دهه 80 به بعد اهیمت سئو آشکار شد و سایت های برتر جهانی بخش وبلاگ خود را طراحی کردند. الگوریتم های گوگل به کلی دگرگون شد. شاید شما هم  به یاد داشته باشید که در دهه های 80 سایت ها انبوهی از کلید واژه ها را بارها و بارها تکرار می کردند و به ناحق در صفحات اول و حتی شماره های یک و دو نتایج گوگل ظاهر می شدند. گوگل تصمیم گرفت الگوریتم جدید خود را رونمایی کند. با این اقدام سایت های فیک و تقلبی رو به اوت رفتند.

اگر شما نیز می خواهید جزو رتبه های اول نتایج گوگل باشید تولید محتوای خود را به ما بسپارید. تولیدمحتوا صرفا نوشتن نیست و اصول و تکنینک های مختلف در تولیدمحتوا موثرند.::
:: برچسب‌ها: تولید محتوا , تولیدمحتوا ,
:: لینک های مرتبط: تولیدمحتوا ,
نویسنده : علی خانی نژاد
تاریخ : یکشنبه 2 مهر 1396
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علیرضا دوشنبه 3 مهر 1396 09:29 ب.ظ
تولید محتوا لازمه صرف زمان و هزینه ست که تو وبلاگ ها اصن جوابگو نیست
تولید محتوا نیاز به تخصص هم داره که شخص بدونه چی میخواد تولید کنه و هنرش هم باید داشته باشه
من یکی رو میشناسم چند تا فیلم با فرمت کلس پاورپوینت درست کرد در زمسنه تغذیه قیمت اونا حدود یه میلیون هست !! به نظر من واسه وبلاگ جوابگو نیست
بیمه زندگی مان دوشنبه 3 مهر 1396 11:07 ق.ظ
میگن کارت تولید محتوائه؟ همین؟ درصورتی که خبر ندارن کپی رایتینگ یا محتوا نویسی چقدر نکته ای و سخته...
ممنون
علی آقا اگر در زمینه بیمه عمر اطلاعاتی میخواستید من در خدمتتونم. فریلنسرها و محتوانویسا هم راحت میتونن بدون دردسرای تامین اجتماعی حقوق بازنشستگی بگیرن
88343606
ایزدی ۵۸۴۱ نماینده برتر بیمه ایران
علی خانی نژاد پاسخ داد:
ممنون
محصولا ت murad یکشنبه 2 مهر 1396 01:46 ب.ظ
خیلی به کارم اومد مرسی
محصولا ت ioma یکشنبه 2 مهر 1396 01:45 ب.ظ
خیلی کار آمد بود مرسی
محصولا ت jonzac یکشنبه 2 مهر 1396 01:45 ب.ظ
خیلی خوب بود
مهران یکشنبه 2 مهر 1396 10:19 ق.ظ
خیلی مطلب مفیدی بود دوست عزیز
---
به وب سایت ما هم سر بزنید
نازنین یکشنبه 2 مهر 1396 12:26 ق.ظ
سلام اگ قالب خوب و ارزون خاستی ما هستیم
http://2tdl.ir
به بخش خدمات سایت ما سربزن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر